Koszyk

DARMOWA DOSTAWA DLA ZAMÓWIEŃ POWYŻEJ 499 PLN

Pościel lniana czy bawełniana

Oczywistością dla każdego jest wygodne łóżko, czy relaksujący, indywidualny rytuał przed snem. Warto jednak pamiętać też o takich szczegółach, jak dobra pościel. Czy wiesz, że dobrej jakości pościel również może sprawić, że lepiej się wyśpisz? Najczęściej wybierane pościele w polskich domach, to pościele z bawełny. Jednocześnie coraz częściej wybór też pada też na pościele z lnu, które przekonują do siebie swoją naturalnością i klasycznym wyglądem. Co lepiej wybrać by spało się idealnie – bawełnę czy len?

Pościele bawełniane – zalety i wady najczęstszego wyboru Polaków 

Pościele bawełniane są najpopularniejsze w polskich domach. Warto jednak pamiętać, że bawełna bawełnie nie równa – zazwyczaj mają one różne domieszki i bardzo często to właśnie od tego dodatku zależna jest jakość i właściwości pościeli. Bawełna sama w sobie jest materiałem bardzo przewiewnym i lekkim. Zimą grzeje, latem przepuszcza powietrze i chłodzi. Dodatkowo bawełna jest higroskopijna – dzięki temu potrafi dobrze wchłaniać pot, co również w trakcie snu jest ważne. Minusem, jeśli chodzi o bawełniane pościele może być ich trwałość. Bawełna jest materiałem łatwym w utrzymaniu, jeśli chodzi o czystość, jednak w trakcie prania lubi się zużywać dość szybko, a w porównaniu z lnem – bardzo szybko. Dla wielu osób bardzo ważny jest też aspekt ekologiczny przy wyborach zakupowych i pod tym względem bawełna wypada dość słabo porównując ją z lnem. Przy produkcji bawełny w zależności od jej rodzaju używa się różnych chemicznych środków, co również nie jest obojętne dla naszej planety.

Pościele lniane – plusy i minusy 

Len, tak samo jak bawełna, jest zdecydowanie przewiewnym materiałem, a to bardzo dobra cecha jeśli chodzi o pościele. Dzięki tej przepuszczalności to dobra opcja zarówno na lato, jak i na zimę. Jest bardzo przyjemny dla skóry i co ważne dla alergików – nie wywołuje podrażnień, ani uczulenia. Ma bardzo dobre właściwości higroskopijne, nawet dużo większe niż bawełna, więc pościel lniana to idealny wybór na lato. Pod względem wytrzymałości, pościele lniane wręcz deklasują te z bawełny. Len jest wyjątkowo trwałym materiałem, który nie niszczy się w praniu i jest bardzo prosty w utrzymaniu. Len zmiękczany stonewashed nie trzeba nawet prasować! Warto też wspomnieć, że len w polskich domach znany jest bardzo długo i od zawsze była to tkanina uważana za bardzo wytrzymałą i to pod wieloma względami. Sama produkcja lnu jest bardzo ekologiczna, w tym procesie nie wykorzystuje się zbyt środków chemicznych dużo chemii. Dla ekologów przemówi też na pewno fakt, że len jest biodegradowalny – więc nawet jeśli lniana pościel będzie musiała być wymieniona, zaletą będzie fakt, że tkanina lniana jest przyjazna naszej planecie.

Dodaj komentarz
Darmowa dostawa

Przy zamówieniu powyżej 499 zł

Zwrot do 30 dni

Wydłużony czas zwrotu

Ozdobne opakowanie

Idealny pomysł na prezent (dotyczy pościeli)