Koszyk

DARMOWA DOSTAWA DLA ZAMÓWIEŃ POWYŻEJ 499 PLN

FAQ

W tym miejscu znajdziesz najczęściej zadawane pytania wraz z odpowiedziami. Jeśli chcesz zapytać o coś jeszcze, napisz do nas na adres info@illetto.com lub skorzystaj z formularza kontaktowego.

TAK! IL LETTO to polska marka od początku do końca. Wszystko zaczęło się tutaj i cały proces produkcyjny odbywa się tutaj. Oczywiście nasze wyroby to produkty handmade.

Według nas nie. A to dlatego, że piękno lnu tkwi właśnie w samej strukturze i jej naturalnym wyglądzie. Len będzie się gniótł, bo taka jest jego natura. Zmiękczany len sprawia, że zasłony czy pościel ze swoimi delikatnymi zagniotami wygląda przepięknie.

Jeśli oczywiście, ktoś widzi potrzebę, chce uzyskać bardziej klasyczny wygląd, produkty lniane najlepiej prasować, kiedy są jeszcze delikatnie wilgotne na wysokiej temperaturze.

Pościel czy zasłony lniane należy prać z podobnymi kolorami. Dobrze jest prać len osobno, a samą pościel czy poszewki na poduszki odwrócić na lewą stronę i zapiąć zamek czy guziki. Len pierzemy w łagodnych środkach do prania. Zaleca się wykorzystanie delikatnego cyklu prania do 40℃ (wysokie temperatury mogą spowodować skurczenie się tkaniny), można prać je również ręcznie. Lnu nie wyżymamy, żeby nie powodować odkształceń. Wirujemy na niskich obrotach.
Produkty po praniu należy dobrze strzepnąć i równomiernie rozwiesić, najlepiej na płasko.

Nie, nie wolno używać żadnych mocnych detergentów czy wybielaczy. Mogłyby one zniszczyć lub osłabić włókna lniane i w ten sposób stracić swą naturalną trwałość.

Len zmiękczany, który wykorzystujemy do szycia naszych produktów przechodzi proces tamblowania, dlatego kurczliwość (przy zastosowaniu odpowiedniej temperatury prania oraz użytkowania produktów) jest niewielka i wynosi zaledwie 3-5%.

Tak, nasza tkanina lniana posiada certyfikat STANDARD 100 by OEKO-TEX, co oznacza, że jest wolna od wielu szkodliwych substancji w stężeniach mających negatywny wpływ na nasze zdrowie. Tkanina jest również wyjątkowo bezpieczna dla dzieci.

Tkanina pochodzi od polskiego producenta, który do produkcji lnu wykorzystuje przędze z Polski, Francji oraz Belgii.

Nasze produkty szyjemy ręcznie na indywidualne zamówienia. Dostosowujemy się do potrzeb klientów jeśli chodzi o rozmiary i kolory. Produkty nie są przez nas składowane. 

Aby dobrać odpowiedni rozmiar na poszewkę dla poduszki z pianki pamięciowej musisz znać jej długość, szerokość i wysokość. Następnie, zarówno do długości i jak szerokość dodać jej wysokość i w ten sposób otrzymujemy odpowiedni rozmiar poszewki lnianej. Przykładowo, jeśli poduszka ma wymiary 40 x 60 x 11 cm, to odpowiedni rozmiar poszewki powinien wynosić 51 x 71 cm. Jeśli w naszym sklepie nie znalazłeś odpowiedniego rozmiaru, napisz do nas lub zamów poszewkę w podobnym rozmiarze, a w uwagach dopisz rozmiar, który potrzebujesz. 

Tak, zarówno listwa, jak i podwinięcie są wliczane w całkowitą wysokość zasłony. Nie ma potrzeby dodawania dodatkowych centymetrów.

Darmowa dostawa

Przy zamówieniu powyżej 499 zł

Zwrot do 30 dni

Wydłużony czas zwrotu

Ozdobne opakowanie

Idealny pomysł na prezent (dotyczy pościeli)