Koszyk

DARMOWA DOSTAWA DLA ZAMÓWIEŃ POWYŻEJ 499 PLN

Sen dobry na zdrowie!

Dobry sen jest kluczowy, jeśli chcemy czuć się dobrze na co dzień. Nie ma żadnych wątpliwości, że jeśli przez dłuższy czas coś będzie przeszkadzało nam w odpoczynku, będzie to dla nas dość odczuwalne. Ważne jest zapewnienie swojemu organizmowi odpowiedniej liczby godzin snu. Aby tak się stało, należy wprowadzić kilka istotnych zmian i nie chodzi tylko o prawidłowy czas snu. 

Wysypiaj się, a Twoje samopoczucie będzie lepsze

Każdy z nas ma takie dni, kiedy czuje, że jego organizm odpoczął. Jednak niestety w naszych czasach, coraz więcej ludzi zapomina, jak ważny jest wysokiej jakości sen, co później wpływa na wiele czynników, m. in. sylwetkę, samopoczucie i gorsze wyniki w pracy. Dobry sen wpływa na podwyższony poziom kreatywności, zyskujemy większy poziom koncentracji i mamy po prostu więcej energii na kolejny dzień. Tak naprawdę oprócz odpowiedniej ilości godzin snu, na nasz „nocy” komfort mają wpływ również inne rzeczy, o których tak często zapominamy, albo najzwyczajniej w świecie nie zdajemy sobie z nich sprawy!

Wysoka jakość snu – na co zwrócić uwagę?

Jakie czynniki mają wpływ na nasze odpowiednie wysypianie się? Przede wszystkim:

  • kolacje jadajmy 3, max. 2 godziny przed snem. Najeść się i położyć do łóżka to naprawdę nie jest dobry pomysł! Nasz organizm, zamiast odpoczywać, będzie zajmował się trawieniem posiłku i wory pod oczami o poranku są gwarantowane!
  • ważne jest, aby w sypialni panowała odpowiednia temperatura. Najlepiej, zanim położymy się do łóżka, uchylić okno w sypialni i wpuścić trochę świeżego powietrza. Dobrym pomysłem jest również zastosowanie nawilżacza. Dzięki niemu nie obudzimy się np. z suchym i bolącym gardłem. Optymalna temperatura wynosi od 18 do 22 stopni,
  • około 2 godzin przed snem nie korzystaj już z telefonów, tabletów czy telewizora. Badania pokazują, że używanie tych urządzeń chwilę przed snem jest bardzo złym pomysłem, ponieważ tzw. „niebieskie światło” utrudnia organizmowi wydzielanie melatoniny, dzięki której możemy ze spokojem zasnąć,
  • sypialnia to miejsce, w którym powinny znajdować się rolety lub zasłony, dzięki którym, do pomieszczenia nie będzie wpadać intensywne światło. Musisz mieć całkowitą ciemność? Wówczas świetnym rozwiązaniem jest roleta zewnętrzna lub po prostu… zwykła opaska na oczy,
  • również ważnym elementem, który przydaje się, aby zadbać o wysoką jakość snu, jest pościel! Szalenie istotne jest to, żeby była wykonana z naturalnej tkaniny, np. z lnu! Jest to przede wszystkim rozwiązanie ekologiczne, a dodatkowo len posiada właściwości bakteriobójcze i termoregulujące. Jest idealny dla ludzkiej skóry i polecany zwłaszcza alergikom.

Nie warto rezygnować z dobrego snu! Podczas niego zwalczamy infekcje, nasze serce staje się spokojne, z organizmu usuwane są toksyny i dzieje się wiele innych wspaniałych rzeczy. Wyliczono, że sen składa się z 5 faz, a każda z nich trwa 90 minut, więc optymalny czas na sen to około 7,5 godziny. Dodatkowo kilka razy w tygodniu warto uciąć sobie półgodzinną drzemkę dla zdrowia. Jednak tylko półgodzinną i nie na co dzień!

Nasze pościele lniane znajdziesz tutaj.

Dodaj komentarz
Darmowa dostawa

Przy zamówieniu powyżej 499 zł

Zwrot do 30 dni

Wydłużony czas zwrotu

Ozdobne opakowanie

Idealny pomysł na prezent (dotyczy pościeli)