Koszyk

DARMOWA DOSTAWA DLA ZAMÓWIEŃ POWYŻEJ 499 PLN

Modne i praktyczne zasłony do kuchni

Kuchnia to wyjątkowe pomieszczenie w każdym domu i mieszkaniu. Wymaga dużego wyczucia i jednocześnie praktycznego podejścia przy urządzaniu wnętrza. Nie inaczej jest z doborem zasłon na kuchenne okno. Podpowiadamy, jakie wybrać, aby były modne i świetnie spełniały swoją rolę w tym pomieszczeniu.

Po co zasłony w kuchni?

Okno kuchenne służy przede wszystkim wpuszczeniu naturalnego światła do wewnątrz oraz możliwości otwarcia w celu wymiany powietrza na świeże. Najczęściej okno w kuchni nie będzie służyło podziwianiu widoków, czasami rodzice mogą spoglądać na bawiące się na dworze dzieci. Nie ma potrzeby odsłaniać go całkowicie, dlatego zasłony w kuchni to pożądane jej elementy. W modnych wnętrzach popularne przez wiele lat zazdrostki nie będą pasowały. Często stosowane rolety, choć praktyczne, nie są zbyt urokliwe i nie budują charakteru wnętrza.

Obecnie najmodniejsze są bardzo proste i przejrzyste zasłony do kuchni, które wprowadzają do środka dużo naturalnego światła. Minimalizm i prostota w aranżacji okna królują w wielu wnętrzach i doskonale korespondują z innymi, modnymi stylami: ekologicznym, naturalnym, skandynawskim. Powinny miękko się układać i ładnie okalać okno.

Materiały do zadań specjalnych

Zasłony do kuchni powinny być wykonane z materiałów, które są łatwe w czyszczeniu i pielęgnacji. Gotowanie, smażenie i przygotowanie potraw narażają tkaniny na kontakt z różnymi zabrudzeniami, z którymi nie mają kontaktu w innych pomieszczeniach. Dotyczy to szczególnie tłuszczu. Z tego względu warto sięgnąć po zasłony nie tylko modnie wyglądające, ale łatwe w pielęgnacji i które nie przyciągają kurzu i brudu. Wszystkie te wymagania spełnia len – naturalny materiał, który ma niewątpliwe walory estetyczne, jak i praktyczne. Włókna lnu odpychają kurz i drobny brud, można je prać bez obaw o zniszczenie materiału – im len częściej jest prany, tym jest trwalszy i jeszcze ładniej, miękko się układa.

Dużą zaletą naturalnych tkanin, takich jak len, jest piękne rozpraszanie światła, które doskonale sprawdza się w kuchni. Do tego len zapewnia ochronę przed promieniami UV. Kuchnia jest jasna, wygląda efektownie i modnie, ale jednocześnie chroni domowników przed szkodliwym promieniowaniem.

Zobacz ofertę naszych zasłon lnianych

Przeczytaj więcej: Niezwykłe właściwości lnu 

Dodaj komentarz
Darmowa dostawa

Przy zamówieniu powyżej 499 zł

Zwrot do 30 dni

Wydłużony czas zwrotu

Ozdobne opakowanie

Idealny pomysł na prezent (dotyczy pościeli)