Koszyk

DARMOWA DOSTAWA DLA ZAMÓWIEŃ POWYŻEJ 499 PLN

Jakie zasłony wybrać do nowoczesnego salonu?

Aranżacja wnętrz, szczególnie tak reprezentacyjnego pokoju, jakim jest salon wymaga odpowiedzi na wiele pytań. Jednym z nich jest: jakie zasłony wybrać, aby pasowały do reszty pomieszczenia i pomagały uzyskać zamierzony efekt. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę i co obecnie jest modne.

Prostota ponad wszystkim

O ile mieszkańcy nie decydują się na stworzenie aranżacji salonu w stylu retro, eklektycznym, najlepszym rozwiązaniem będzie sięgnięcie po zasłony w jednolitym kolorze. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wybrać odcień podkreślających klimat panujący we wnętrzu. Uniwersalny, minimalistyczny i bardzo modny jest kolor szary.

Bardzo ciekawym zabiegiem jest wybranie do salonu zasłony o kilka – kilkanaście centymetrów dłuższej, niż wynosi odległość pomiędzy karniszem a podłogą. Efekt dają w szczególności zasłony z delikatnych, miękkich materiałów, na przykład ze zmiękczonego lnu. Nadmiar materiału lekko się zagina na podłodze i tworzy przytulny i delikatny klimat pokoju.

Warto pamiętać, że styl skandynawski, ekologiczny oraz minimalistyczny przewidują wpuszczenie dużej ilości naturalnego światła do wewnątrz pomieszczenia. Zasłony powinny rozpraszać światło, ale niekoniecznie zatrzymywać promienie, dawać poczucie lekkości i intymności. Tu także można zwrócić uwagę na tkaninę lnianą. Światło słoneczne jest przez nią przyjemne rozproszone, promienie UV – zatrzymane, a w salonie jest jasno.

Sposoby wieszania zasłon

Wszyscy którzy zastanawiają się, jakie zasłony do salonu wybrać, powinni rozważyć nie tylko wzór i materiał, ale i sposób zawieszania tych tekstyliów na karniszu. Jest ich naprawdę wiele i dają różnorodny efekt wizualny. Warto sprawdzić, jakie możliwości daje karnisz w swoim salonie, gdyż nie ma karnisza uniwersalnego.

Bardzo prostym i zarazem modnym sposobem wieszania zasłon są szelki – pętle z materiału, w których otwory wsuwa się belkę karnisza. Taki sposób nie powoduje bardzo drobnych marszczeń tylko łagodne fale, jest idealny we wnętrzach minimalistycznych. Na podobnej zasadzie działa tunel – pojedyncza pętla na całej szerokości materiału. Taśma zasłonowa lub marszcząca jest idealna do tradycyjnych zasłon i firanek. Do wieszania zasłon można wykorzystać haczyki, agrafki lub wieszać na karniszu za pomocą kółek z żabkami.

Zobacz ofertę naszych zasłon lnianych

Przeczytaj więcej: Czy warto kupić zasłony lniane? 

Dodaj komentarz
Darmowa dostawa

Przy zamówieniu powyżej 499 zł

Zwrot do 30 dni

Wydłużony czas zwrotu

Ozdobne opakowanie

Idealny pomysł na prezent (dotyczy pościeli)