Koszyk

DARMOWA DOSTAWA DLA ZAMÓWIEŃ POWYŻEJ 499 PLN

Czym charakteryzuje się styl eko we wnętrzach?

Wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej oraz mody na minimalizm coraz częściej we wnętrzach pojawia się styl eko. Podpowiadamy, czym się on charakteryzuje i jak go wprowadzić do swojego domu lub mieszkania. 

Materiały naturalne i z odzysku

Styl eko we wnętrzach stawia na naturalne materiały oraz szczególną dbałość o środowisko naturalne. Najlepiej, gdy wykorzystywane są przedmioty i surowce z odzysku oraz energooszczędne technologie jak oświetlenie LED. O ile to tylko możliwe, styl eko przewiduje maksymalne wykorzystanie naturalnego światła, wprowadzenie roślin do wnętrz oraz stonowaną kolorystykę. Wszystkie te elementy składają się na harmonijną kompozycję, wprowadzającą miłą atmosferę, dają poczucie przestrzenności i lekkości. 

Biały lub inny, bardzo jasny odcień stanowi najczęściej kolor bazowy i pojawia się na ścianach we wnętrzach urządzonych w stylu eko. Dobrze zestawia się z nim naturalny kolor jasnego drewna oraz kolory ziemi: beż, zieleń, brązy, szarości i ecru w ciepłych odcieniach. Pokój eko można ożywić intensywnie zielonymi roślinami bądź dodatkami w tym kolorze, bądź zastosować delikatny, jasny odcień żółci lub błękit. 

Warto zwrócić uwagę na kolor i materiał podłóg. We wnętrzach w stylu eko należy postawić na panele lub deski z jaśniejszych gatunków drzew. Meble i dodatki z powodzeniem mogą pochodzić z recyklingu. Mogą być wykonane z drewna, wikliny, rattanu, a także kamienia z elementami ze szkła, najlepiej unikać tworzyw sztucznych. Im bardziej skłaniamy się ku minimalizmowi i prostocie, tym lepiej. Piękne prezentują się przedmioty z drewna z zaznaczonymi słojami oraz motywy roślinne w dekoracjach. 

Len we wnętrzach w stylu eko 

Idealnym materiałem, który możemy zastosować w naszym domu lub mieszkaniu, jest len. Jego wyjątkowa faktura, jasna, naturalna barwa świetnie się sprawdza we wnętrzach w stylu eko. Warto w szczególności zwrócić uwagę na lniane zasłony, gdyż len przepuszcza dużo światła, ale zatrzymuje szkodliwe promieniowanie UV. Pledy i poszewki na poduszki z tego wspaniałego materiału świetnie prezentują się w salonie, pokoju dziennym. W sypialni i pokoju dziecinnym można wykorzystać także zestawy pościeli lnianych, które zapewniają nie tylko efektowny wygląd, ale i wspaniale oddziałują na organizm i poprawiają komfort snu. W wielu akcesoriach można także zastosować lniane sznurki. To materiał, który doskonale się sprawdza i warto po niego sięgać w różnych odsłonach.

Przeczytaj co ma wpływ na jakość snu.

Dodaj komentarz
Darmowa dostawa

Przy zamówieniu powyżej 499 zł

Zwrot do 30 dni

Wydłużony czas zwrotu

Ozdobne opakowanie

Idealny pomysł na prezent (dotyczy pościeli)