Koszyk

DARMOWA DOSTAWA DLA ZAMÓWIEŃ POWYŻEJ 499 PLN

Czy warto kupić zasłony lniane?

Zacznijmy od tego, że produkty tworzone z lnu cechuje przede wszystkim wysoka wytrzymałość (jest aż dwukrotnie wytrzymalszy od wełny!) a poza tym wysoka jakość. Nie trzeba ich prasować – czy są to lniane sukienki, koszule, czy też właśnie lniane zasłony. Poza tym im więcej prań tym lepiej! Produkty zrobione z lnu nie tracą na tym, wręcz przeciwnie, stają się coraz gładsze, bardziej miękkie. O jakim materiale możemy tak powiedzieć? 

Lniane zasłony, a wystrój wnętrza

Każdy wie, że dobrze mieszka się w domu, w którym wszystko do siebie pasuje. Niektórzy preferują wystroje skandynawskie, pełne drewna i prostoty. Inni są tradycjonalistami – wnętrze ich domu ma być ciepłe, rodzinne. Nieważne, czy ktoś woli proste, dla niektórych zimne wnętrza, czy też pełne szpargałów i niepotrzebnych drobiazgów – ważne, żeby właściciel czuł się jak w domu. Co ciekawe zarówno do pierwszego jak i do drugiego wystroju pasują właśnie lniane zasłony. To za sprawą ich delikatności, prostoty i ogromnego wyboru jeżeli chodzi o zakres wariantów kolorystycznych. Możemy znaleźć zasłony białe, w kolorze błękitnej mgły, perłowego różu, albo ciemniejsze – granatowe, bądź mglisto-szare. Jak widać, można je dopasować do każdego wnętrza. 

Jakie są zalety takich zasłon?

Lniane zasłony mają to do siebie, że przepuszczają powietrze. Jest to dużym plusem chociażby w lecie, kiedy w upalne dni najczęściej zostawiamy otwarte okna ale nie chcemy żeby do środka wpadały promienie słoneczne. Co więcej nie musimy się już obawiać szkodliwego dla naszej skóry promieniowania UV, ponieważ len stanowi przed nim naturalną barierę ochronną. Dlatego w okresie upałów właśnie lniane zasłony znajdą szczególne zastosowanie. Na szczęście nadają się one nie tylko na okres letni, ale i na zimowy – wtedy zamiast zatrzymywać promienie słoneczne z zewnątrz będą one zatrzymywać ciepło wewnątrz mieszkania, czy domu. Ochronią nas też przed zimnym, nieprzyjemnym wiatrem, który potrafi naprawdę „dać w kość”. Co więcej lniane zasłony naturalnie „ocieplają” nasze wnętrze. Nie chodzi tu o dosłowne znaczenie tego słowa – bardziej o panujący klimat, tworzony dzięki zmiękczeniu i rozproszeniu światła.

Wnioski?

Krótko mówiąc zasłony lniane to słuszny wybór dla tych, którzy cenią sobie wysoką jakość i odpowiedni klimat panujący w domowym zaciszu. Takie właśnie zasłony będą nam długo służyć dzięki swojej wytrzymałości, chronić nas przed promieniami UV oraz nadmiernym gorącem latem i nieprzyjemnym wiatrem chociażby jesienią. 

Tu znajdziesz naszą ofertę zasłon lnianych.

Dodaj komentarz
Darmowa dostawa

Przy zamówieniu powyżej 499 zł

Zwrot do 30 dni

Wydłużony czas zwrotu

Ozdobne opakowanie

Idealny pomysł na prezent (dotyczy pościeli)